O nás

BK Kralupy junior byl založen v roce 1999, kdy došlo k oddělení ženské a mužské složky klubu BK Kaučuk.

Ženská a dívčí složka navázala na 40 let trvající tradici ženského basketbalu v Kralupech. Od roku 2015 je klub opět složen z dívčích i klukovských kategorií.

Klub trénuje v Městské sportovní hale v Kralupech nad Vltavou, kde je k dispozici velké basketbalové hřiště se stavitelnými konstrukce mini košů pro mini basketbal, dále malé basketbalové hřiště vybavené pevnými koši.

V hale je kompletní sociální zázemí. Další rozšíření tréninkových hodin je na ZŠ Gen. Klapálka v Kralupech na Vlt.

Tréninkové dny jsou od pondělí do pátku, o víkendech jsou hrána mistrovská utkání systémem dle typu soutěží. Tréninkové jednotky jsou v délce trvání 90 minut, každé družstvo má minimálně 3x týdně jednu tréninkovou jednotku, výjimkou jsou přípravky, které mají 2x týdně jednu tréninkovou jednotku. Všechna družstva absolvují v měsíci srpnu každého roku přípravné soustředění mimo Kralupy, v délce trvání 7 dní, na kterém probíhá všeobecná atletická příprava, individuální basketbalová příprava a kolektivní herní basketbalová příprava formou třífázového tréninkového procesu.

Každá kategorie hraje celoroční soutěž a to buď Krajský přebor, nadnárodní soutěž, žákovskou nebo dorosteneckou ligu. Všechny soutěže začínají v září a končí v květnu následujícího roku.  Přípravná fáze je od června do konce září.

Věkové kategorie jsou přípravka děti ve věku 6-9 let, mladší minižactvo10 let a mladší, U11 – děti 12 let a mladší, U13  děti 13 let a mladší, U14 děti 14 let a mladší, U15 děti 15 let a mladší, U17 děti 17 let a mladší u 19 děti 19 let a mladší. Aktuálně je v klubu aktivních 142 hráček a hráčů do 23 let.

BK Kralupy junior má spádovou oblast okolních obcí cca 20 km.

Cílem klubu je zajisti celoročních sportovní aktivity mládeže se zájmem o basketbal. Umožnit pravidelné celoroční sportování co největšímu počtu dětí a mládeže ve věkovém rozmezí 6 až 23 let ze spádové oblasti 20 km od Kralup nad Vlt. Zapojení mládeže do sportovních soutěží vyhlášených Českou basketbalovou federací, Středočeskou basketbalovou federací a soutěže pro přípravky organizovanou pod názvem Šmoulinka v celé ČR.

Jednotlivá družstva se pravidelně účastní velkých přípravných turnajů po celé ČR. V případě možností i na mezinárodních turnajích v zahraničí.

Klub má personální zajištění kvalifikovaných trenérů s licencemi „A“ 2 trenéři, “B“ 5 trenérů, “C“ 4 trenéři, u všech mládežnických kategorií, asistentů trenérů, hlavního trenéra, metodika, organizačního pracovníka a účetní.

 

Výroční zpráva 2019

Výroční zpráva 2018

Výroční zpráva 2017