Muži BK Kralupy Junior

Sezóna 2023/2024

Historické výsledky - sezóny 2017-2023

Fotogalerie

Popis:Muži 2021/2022

Tým BK Kralupy Junior mužů odehrál první soutěžní utkání v sezóně 2017/2018, kdy jako nově vzniklé družstvo nastupovalo v soutěži Krajský přebor Středočeského kraje.

Tým byl postaven na základech hráčů BK Kaučuk Kralupy, kteří se znovu sešli pod vedením extraligové legendy Pavla Miloše. Ten se po ukončení profesionální kariéry vrátil do rodných Kralup, kde se stal realizační, trenérskou i hráčskou oporou celé organizace.

Krajský přebor jsme v sezóně 2017/2018 s přehledem ovládli a s bilancí 17:1 a postoupil do Středočeské ligy.

V prvním roce působění ve Středočeské Lize obsadil tým po základní části 7. místo a byl vyřazen v prvním kole play-off pozdějšími finalisty z Příbrami.

Druhá sezóna ve Středočeské Lize 2019/2020 bohužel skončila předčasně už po základní části. Play-off bylo zrušeno k důvodu pandemie COVID-19. Po povedné první půlce základní části jsme bojovali o přední místa tabulky, ale vlivem zranění jsme nakonec pouze obhájili 7. místo. Z další sezóny 2020/2021 jsme stihli odehrát pouze první 2 utkání, obě vítězně. Zbytek sezóny byl zrušen.

Pro sezónu 2021/2022 jsme spojili síly se spřáteleným klubem BC Slaný a jejich hlavní hřáčská osa se objevila na naší soupisce, která se rozšířila i o několik dorostenců. Tým se celou sezónu sehrával, často jsme měnili sestavy, ale sílu jsme potvrdili a postoupili až do Final 4. Tam jsme bohužel klopýtli již v semifinále proti Kladnu a poslední zápas jsme v koncovce ztratili proti výběru z Českého Brodu. Celkově tedy 4. místo! Následně několik stěžejních hráčů oznámilo konec kariéry nebo přesun zpátky do Slaného. I tak moc děkujeme Slaňákům za super sezónu! V dalším ročníku Středočeské ligy jsme hráli bez většiny Slaňáků a dlouhodobého tahouna Bunga. Nicméně se celkem povedlo, aby další hráči převzali otěže klubu a nakonec z toho bylo 3. místo v západní skupině. V play-off jsme ale bohužel narazili na Beroun, který spojil své Béčko s A-týmem, který sestupoval ze 2. ligy a chtěli si znovu zajistit postup. Obě utkání byla celkem vyrovnaná, ale nakonec do dalších kol postoupil Beroun.

Sezóna 2023/2024 bude znovu extrémně zajímavá. Základní osa týmu byla doplněna o nové i staronové tváře a znovu zabojumeme o co nejlepší umístění v soutěži a kvalitní reprezentaci Kralup pod basketbalovými koši!

Hlavním cílem týmu mužů je rozvíjet mladé hráče z dosteneckých kategorií, postupně je začleňovat do A-týmu a pokračovat v tradici basketu, který je jedním z nejúspěšnějších sportů v Kralupech.

 

Soupiska 2023/2024
Číslo Dresu Jméno Post
2 Michal Souček Křídlo
3 Mojmír Štursa Dlouhý
4 Roman Marsa Dlouhý
7 Michal Kamler Dlouhý
9 Martin Orgoník Křídlo
10 Tomáš Gospodinov Dlouhý
11 Michal Karhan Dlouhý
12 Martin Štroukal Rozehravač
15 Ondřej Fíla Dlouhý
16 Pavel Miloš Dlouhý
17 Cord Thomas Dlouhý
24 Nicolai Pogosean Křídlo
27 Jan Silovský Křídlo
30 Ondřej Vyhnánek Rozehravač
34 Radim Pavlík Křídlo
69 Jiří Chlapec Rozehravač
25 Filip Kropáč Křídlo
     

 

Trenér : Michal Souček
Asistent: Martin Štroukal

Tréninky: