Jdi na obsah Jdi na menu
 


ÚSPĚŠNĚ BOJOVALY ZA ŠKOLU I ZA SVŮJ KLUB

Mělnicko týden 26.5.2010

Kralupské basketbalistky, které navštěvují Dvořákovo gymnázium v Kralupech nad Vltavou (tercii a kvartu), se ve dnech 11. až 13.května zúčastnily Republikového finále Základních škol a víceletých gymnázií v Jindřichově Hradci. Děvčata ve složení Štětková Iveta, Štětková Renata, Šlehoferová Magda, Kovaříková Jana, Vajnerová Monika, Spilková Zuzana, Procházková Andrea a Hurtíková Adéla spolu se svou profesorkou, paní Mgr. Marií Kellerovou a trenérkou paní Martinou Moravcovou vybojovala krásné 4. místo. Potěšením je, že s vítězným družstvem z Brna ve skupině prohrály jen o jeden bod a mohou s nadějemi úspěchu tak bojovat o medaile v následujích letech.
Poté se 15. a 16.května konala v Kralupech nad Vltavou kvalifikace o postup do ligy mladších dorostenek. Šlo v basketbalových bojích o příští sezonu, neboť naše hráčky ročníku 1995 končí letos v žákovských kategoriích a postupují do mladších dorostenek. Celkem o šest míst v lize bojovalo jedenáct družstev. Rozdělena byla do tří skupin a postupovala přímo pouze družstva na prvních místech. Družstva na místě 2. a 3. hrají za čtrnáct dní druhé kolo.
Šlo tedy o to se maximálně připravit na tyto zápasy, soustředit se a na domácí palubovce podat co nejlepší výkony a úspěšně přímým postupem vstoupit do nové sezony. Naše děvčata hrála ve skupině s TJ Bižuterie Jablonec, s BC Benešov a TJ Loko Liberec. Hned první zápas se v sobotu dopoledne holkám velmi povedl, deklasoval Jablonec vysokou výhrou 85:45 (bodovalo hodně hráček, což je pozitivní – Šlehoferová 18, Štětková Renata 17, Procházková 13, Štětková Iveta 9, Langová 7, Kovaříková 6). Druhý zápas v sobotu odpoledne skončil také jasnou výhrou Kralup proti TJ Loko Liberec 66:47 (Šlehoferová 28, Procházková 23, Langová 5). Zbývalo tedy k prvnímu místu v neděli porazit Benešov, našeho věčného rivala z krajských kol. Děvčata neponechala nic náhodě, a především fantastickému střeleckému výkonu kapitánky Magdy Šlehoferové, která dala v zápase rekordních 41 bodů a dalšímu výbornému střeleckému výkonu Andrey Procházkové (25 bodů) naše holky porazily Benešov 85:61. Velké poděkování patří též Adéle Hurtíkové, která se po dlouhé nemoci zotavila a výrazně pomohla děvčatům ve všech zápasech.
Tedy splnil se sen a přání děvčat, trenérů i rodičů – postoupilo se do ligy mladších dorostenek pro sezonu 2010/2011 přímo z prvního místa. Výkon děvčat byl velmi ovlivněn nádhernou atmosférou v hale, kterou fanděním připravili rodiče, kamarádi a ostatní fanouškové basketbalu. Děkujeme všem a těšíme se na příští sezonu.
Radana Hniličková,
prezidentka klubu

Obrazek


KRALUPSKÉ MLADŠÍ DOROSTENKY. Zleva stojící - trenérka Martina Moravcová, Renata Štětková, Iveta Štětková, Zuzana Spilková, Eliška Tintěrová, Jana Kovaříková, Michaela Pokorná, Anna Fuková, kapitánka družstva Magda Šlehoferová, asistentka trenérky JUDr. Ivana Šlehoferová. Sedící zleva - Kristýna Kejmarová, Monika Vajnerová, Andrea Procházková, Denisa Halátková, Anna Plicková. Ležící zleva - Michaela Langová a Adéla Hurtíková Foto: archiv
 

Splnily si svůj postupový sen

Kralupy - Mladé basketbalistky nejdříve úspěšně bojovaly za školu a následně i za svůj klub.

Mělnický deník 20.5.2010

Obrazek

Kralupské basketbalistky navštěvující tercii a kvartu Dvořákova gymnázia v Kralupech se zúčastnily republikového finále základních škol a víceletých gymnázií v Jindřichově Hradci a kvalifikace o dorosteneckou ligu.

Iveta Štětková, Renata Štětková, Magda Šlehoferová, Jana Kovaříková, Monika Vajnerová, Zuzana Spilková, Andrea Procházková a Adéla Hurtíková spolu se svou profesorkou Marií Kellerovou a trenérkou Martinou Moravcovou vybojovaly výborné čtvrté místo. S vítězným družstvem z Brna přitom Kralupanky ve skupině prohrály pouze o bod, a mohou tak s vidinou úspěchu bojovat o medaile také v následujících letech.

Víkend pak v Kralupech patřil kvalifikaci o postup do ligy mladších dorostenek a v sázce byla soutěž pro příští sezonu. Kralupské hráčky ročníku narození 1995 totiž letos končí v žákovských kategoriích a postupují do mladších dorostenek. O celkem šest míst v lize bojovalo ve třech skupinách celkem jedenáct družstev. Přímý postup si zajistily pouze týmy na prvních místech, ty z druhých a třetích musí spoléhat na úspěch ve druhém kole.

„Šlo o to maximálně se připravit, soustředit se, na domácí palubovce podat co nejlepší výkony a přímým postupem úspěšně vstoupit do nové sezony,“ uvedla Ivana Šlehoferová, jedna z kralupských trenérek.

Hned první zápas se domácím hráčkám povedl, deklasovaly Jablonec nad Nisou 85:45. Vysokou výhrou Kralup skončilo i odpolední utkání proti Loko Liberec (66:47) a k prvnímu místu stačilo v neděli porazit věčného rivala z krajských kol – Benešov.

Děvčata nenechala nic náhodě. Především zásluhou fantastického střeleckého počinu kapitánky Magdy Šlehoferové, která v zápase nasázela rekordních 41 bodů, a dalšímu výbornému výkonu Andrey Procházkové (25 bodů) se domácí hráčky radovaly z výhry 85:61 a také z postupu. Uznání si vysloužila také Adéla Hurtíková, která se zotavila po dlouhé nemoci a velmi podstatně pomohla ve všech zápasech.

„Splnil se sen a přání děvčat, trenérů i rodičů postoupit do ligy přímo. Výkon děvčat ovlivnila nádherná atmosféra v hale, kterou připravili rodiče, kamarádi i ostatní fandové basketbalu. Děkujeme všem a těšíme se na příští sezonu,“ uzavřela Ivana Šlehoferová.