Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velký úspěch kralupských basketbalistek v Belgii !!!

26. 8. 2008
 
Děvčata hrála posílená belgickými pralinkami
 
Kralupské minibasketbalistky narozené 1995-1996 se minulý víkend (22.-24.8.2008) se za veliké podpory Středočeského kraje a Města Kralupy nad Vltavou zúčastnila obřího basketbalového turnaje v Belgii v Gentu - šestého ročníku FLANDERS BASKETBAL TROPHY 2008, a to pod vedením Martiny Moravcové a Ivany Šlehoferové. Daného turnaje se zúčastnilo 136 družstev žen a mužů  ve všech věkových kategoriích z 30 zemí světa.
 
I když město Gent je od Kralup vzdáleno 1008 km, kralupské basketbalistky se turnaje mohly zúčastnit z důvodu finanční podpory Středočeského kraje a Města Kralupy nad Vltavou, neboť doprava do takto vzdálených míst je velmi drahá. O to víc se děvčata snažila vzorně reprezentovat a přivézt nějakou medaily.
 
Do dané kategorie se nominovalo 12 družstev z Francie, Maďarska, Španělska, Belgie, Německa, Irska, Anglie a České republiky. V sobotu ráno se basketbalistky utkaly s družstvem Irska, motivovány úspěchem, nekompromisně vyhrály asi o 60 bodů. Musíme pochválit nasazení všech dívek, vedeny kapitánkou Magdou Šlehoferovou, dále bojovala a dávala koše Andrea Procházková, Michaela Langová, Adéla Hurtíková, dvojčata Renata a Iveta Štětkovy, Jana Kovaříková, Michaela Pokorná, Monika Vajnerová, Eliška Šimíková, Zuzka Spilková, Bára Šimková, Annička Fuková, Katka Staňková, Eliška Tintěrová, Kristyna Kejmarová. I v dalším utkání proti Němkám děvčata vyhrála asi o 30 bodů. Ve večerních hodinách je čekal soupeř nejtěžší, sportovní škola Boom z Belgie, na našich hráčkách byla znát únava, neboť hrála hned po skončeném předchozím zápase bez přestávky, ale statečně bojovala a celý zápas vedla. Bohužel nám utekla koncovka, a zápas jsme prohrály o 5 bodů, a skončily tak druhé ve skupině, a jak se později ukázalo, právě za pozdějším vítězem celého turnaje v dané kategorii. Ale protože děvčata hrála výborně, nejlépe z druhých družstev, bylo naše družstvo pořadateli nominováno na boje o medaile v neděli, tedy o 1.-4. místo. To nás velmi potěšilo a děvčata brala přípravu a odpočinek na finálové boje tak vážně, že dobrovolně odmítla i zábavný sobotní večer.
 
V neděli ráno děvčata nastoupila do bojích o finále proti družstvu Debrecín, sportovní škole z Maďarska, loňskému vítězi. Zápas to byl opět velmi těžký, ale děvčata se ničeho nebála, hrála perfektně a některými svými basketbalovými kousky dováděla trenéra soupeře k šílenství (např. téměř stoprocentní úspěšností trestných hodů). Bohužel opět v závěru herní zkušenosti přivedly k vítězství našeho soupeře, znovu rozdílem 5-ti bodů, ale děvčata předvedla moc hezký výkon, který pochválili organizátoři, i maďarský trenér, který nás okamžitě pozval na vánoční turnaj do Debrecínu. Hned po ukončení tohoto zápasu děvčata nastoupila do boje o třetí místo proti dalšímu belgickému družstvu Waregen, a to už si vítězství nenechala vzít, a opravdu s vypětím všech sil vyhrály a získaly tak velmi pěkné třetí místo. Nutno uvést, že to bylo nejlepší umístění mezi nikoliv sportovními školami, když příprava děvčat sportovních a nesportovních škol je prostě nesrovnatelná. Proto nás potěšil zcela srovnatelný výkon našich hráček!
 
Celkově se nám v Belgii moc líbilo, Gent i Brugge, kde jsme bydlely, jsou krásná města, děvčata ochutnala pravé belgické pralinky, kterými je trenérky vždy obdarovaly po vítězství. O to větší motivaci měly dívky vyhrávat dále, protože čokoládové bonbóny přímo z výrobny z Gentu byly vynikající. Naše družstvo se ujalo úkolu reprezentovat Českou republiku, Středočeský kraj a Město Kralupy nad Vltavou  se ctí  a výborně, přivezlo nádherný pohár za 3. místo, který již má své důstojné místo v klubovně klubu. A především dostalo pozvánku na příští ročník, kterého by se rádo zúčastnilo. Proto děkujeme všichni sponzorům, především firmě Acidotechna, s.r.o., Unipetrol.a.s., Nimetal, s.r.o., Pavlu Lulkovi, firmě MADRA, s.r.o., STAV-SERVIS, s.r.o., jakož i případným dalším potencionálním sponzorům za finanční pomoc při jejich sportovní aktivitě. www.flandersbasketballtrophy.com
 

Náhledy fotografií ze složky Mezinárodní turnaj Belgie