Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěch hráček kategorie U14 BK Junior Kralupy

5. 1. 2016

Ve dnech 18.-20.12.2016 se konal basketbalový turnaj Regionálních výběrů dívek Kategorie U14 České republiky v Brandýse nad Labem.

Turnaje se zúčastnily vybrané hráčky jednotlivých regionů z České republiky a Hlavního města Prahy. Do družstva Středočeského výběru byly nominovány z našeho basketbalového oddílu BK Junior Kralupy hráčky – Kohoutová Adéla, Malíková Petra, Helebrantová Kristýna, kterou z důvodu zranění nahradila na turnaji Zábojníková Adéla.

Družstvo Středočeského výběru postupně porazilo región Východních Čech, Severní Moravy, Západních Čechy v semifinálovém boji vyhrály nad Jižní Moravou a až teprve ve finále podlehly silnému týmu Prahy. Tímto obsadily na turnaji velice cenné druhé místo a tím získaly stříbrné medaile. Kralupské hráčky podaly velice kvalitní a zodpovědný výkon – Kohoutová Adéla byla jednou z klíčových podkošových hráček družstva, Petra Malíková na postu rozehrávačky a zároveň kapitánky družstva byla ohodnocena za své výkony nominací do „All stars“ týmu celého turnaje a také Zábojníková Adéla, přestože nedostala tolik herního prostoru, se při hře neztratila. Helebrantová Kristýna do hry nemohla zasáhnout pro zranění ruky, ale i svým příkladným přístupen podporovala své kamarádky z týmu svou účastí po dobu celého turnaje.

Bezpochyby je velice důležité poznamenat kvalitní a příkladnou práci trenérské dvojice našich vycházejících nadějí, Janákové Adély, Janákové Kristýny a Měcha Rostislava. Jsme velice rádi, že tyto výsledky jsou odrazem jejich profesní práce trenérů a samozřejmě činnosti celého kralupského basketbalového oddílu.