Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj Litoměřice - STARŠÍ MINI

19. 5. 2009
Tělovýchovná jednota S L O V A N oddíl košíkové L i t o m ě ř i c e see ve dnech 7. až 10. května 2009 stal pořadatelem II. ročníku mezinárodního basketbalového turnaje dívek - kategorie : Mladší žákyně ( nar. 1996 a mladších ).

Po loňském úvodním ročníku turnaje, který byl mimochodem mimořádně úspěšný, se pár nadšenců z Výboru TJ , rodičů a samotných hráček z oddílu košíkové, odvážně pustilo do příprav dalšího ročníku s cílem vytvořit zde v Litoměřicích pro kategorii žactva a minižactva určitou stálou tradici . Přes veškeré snahy pořadatele se tentokrát této akce zúčastnilo pouze 8 týmů ( v kategoriích – mladších žákyň a minižákyň ), kde punc mezinárodního turnaje tomu dala především účast dvou týmů z maďarského klubu – SEAT FOTON Györ ( družstvo A – B ).

Účastníci turnaje :
SEAT FOTON Györ A,
SEAT FOTON Györ B,
TJ AŠ Mladá Boleslav,
SK ARITMA Praha,
TJ Sokol Kladno,
BK junior Kralupy n. V.,
TJ Slovan Litoměřice A a
TJ Slovan Litoměřice B 

Bohužel, na poslední chvíli účast na turnaji odřeklo několik dalších týmů z Čech i z Francie ( např.: družstvo BC DOMBES Saint Adré de Corcy ), takže musela být pořadatelem provedena korekce herního systému turnaje. Škoda, mohlo to být pro diváky mnohem atraktivnější! Všechny výše uvedené problémy však byly překonány, takže mohl být ve čtvrtek 7. 5.2009 turnaj zahájen!

Podle rozlosování se urputně bojovalo již v základních skupinách ( hrálo se zde systémem každý s každým ):
Skupina A:
TJ Slovan Litoměřice – Seat foton Györ B 25 : 49 ( 14 : 27 )
TJ Sokol Kladno - TJ AŠ Mladá Boleslav 9 : 61 ( 7 : 38 )
TJ AŠ Mladá Boleslav - Seat foton Györ B 38 : 47 ( 13 : 21 )
TJ Slovan Litoměřice A - TJ Sokol Kladno 102 : 2 ( 43 : 2 )
TJ Sokol Kladno - Seat Foton Györ B 10 : 71 ( 0 : 27 )
TJ Slovan Litoměřice A - TJ AŠ Mladá Boleslav 57 : 26 ( 28 : 12 )

Skupina B:
TJ Slovan Litoměřice B - Seat Foton Györ A 5 : 112 ( 1 : 49 )
SK ARITMA Praha - BK junior Kralupy n. V. 30 : 39 ( 17 : 18 )
Body: Bára Šimková 12 Míša Beránková 11 Simona Maglenová 4
BK junior Kralupy n. V.- Seat foton Györ A 26 : 74 ( 11 : 33 )
Body: Bára Šimková 10 Simona Maglenová 6 Kačka Staňková 2
TJ Slovan Litoměřice B - SK ARITMA Praha 13 : 66 ( 3 : 34 )
BK junior Kralupy n.V. - TJ Slovan Litoměřice B 56 : 26 ( 18 : 18 )
Body: Simona Maglenová 18 Bára Šimková 12 Kačka Staňková 12
SK ARITMA Praha - Seat foton Györ A 35 : 37 ( 17 : 13 ) …………………………………………………………………………….
Čtvrtfinále 1:
Seat foton Györ B - BK junior Kralupy n. V. 33 : 45 ( 13 : 23 )
Body: Bára Šimková 9 Simona Maglenová 8 Kačka Staňková 4
Seat foton Györ A - TJ Slovan Litoměřice A 58 : 25 ( 44 : 13 ) …………………………………………………………………………….
Čtvrtfinále 2:
TJ AŠ Mladá Boleslav - TJ Slovan Litoměřice B 58 : 17 ( 36 : 12 )
SK ARITMA Praha - TJ Sokol Kladno 69 : 14 ( 32 : 10 )

o 7. – 8. místo:
TJ Slovan Litoměřice B - TJ Sokol Kladno 22 : 21 ( 8 : 5 )

o 5. – 6. místo : SK ARITMA Praha - TJ AŠ Mladá Boleslav 43 : 22 ( 16 : 17 ) ……………………………………………………………………………
Semifinále: o 3. – 4. místo :
TJ Slovan Litoměřice A - Seat foton Györ B 45 : 33 ( 19 : 20 )

Finále :
BK junior Kralupy n. V.- Seat foton Györ A 32 : 48 ( 13 : 31)
Body: Bára Šimková 12¨ Simona Maglenová 9 Míša Beránková 5

Videoreportáž KTZ

Obrazek

Obrazek

Obrazek