Jdi na obsah Jdi na menu

O Vídni - zhodnocení a co nás čeká dál

11. 4. 2007

Mladší minižákyně BK Junior Kralupy se zúčastnily pod vedením trenérky Martiny Moravcové a asistentek trenéra JUDr. Ivany Šlehoferové a Renáty Procházkové mezinárodního velikonočního turnaje ve Vídni ve dnech 2.-7.4.

Jedná se o největší basketbalový turnaj ve střední Evropě, zúčastnilo se ho 471 dívčích a chlapeckých družstev, všech kategorií od 11 do 20 let z 24 zemí.

Naše děvčata soutěžila v kategorii nejmladší (dívky do 12 let). 12 zúčastněných družstev bylo rozděleno do 3 skupin (A,B,C) a naše družstvo vyhrálo skupinu B (porazilo celky Itálie, Německa a Maďarska) a postoupilo do osmifinále, kde porazily Italky a probojovaly se tak mezi 4 nejlepší družstva turnaje ve své kategorii. V postupu do finále jim zabránily Belgičanky (sportovní basketbalová škola, která trénuje 15 hodin týdně), které nakonec celý turnaj vyhrály. Naše děvčata s nimi první poločas držela rovnocenný boj, ale ve 2.části se projevila větší basketbalová zkušenost Belgičanek. Našim děvčatům to ale nesebralo chuť do basketbalu, ba naopak, chtějí příští rok uspět ještě lépe.

Tento turnaj byl také přípravou na stávající přebor republiky mladších mini žákyň, který se koná poprvé v historii (této kategorie) v Kralupech nad Vltavou od 25.5 do 27.5. ve sportovní hale Na Cukrovaru. Zveme v těchto dnech všechny příznivce basketbalu aby přišli podpořit naše děvčata. Družstvo se zúčastní přeboru nejen jako pořadatel, ale i jako vítěz Středočeského kraje v kategorii mladší mini žákyně. Nejlepšími střelkyněmi celé soutěži byly Magda Šlehoferová (kapitánka družstva), Andrea Procházková a Adéla Kohoutová. Dalšími oporami byly hlavně Jana Kovaříková, Michaela Pokorná, Michaela Langová, Adéla Hurtíková, Bára Šimková, Anna Fuková a další. Na to, že minulý rok skončily na předposledním místě, udělaly velký pokrok díky trenérům Ing. Antonína Komárka a Martiny Moravcové. Veškeré informace a fotogalerie o družstvu a o přeboru republiky naleznete zde, na jejich internetových stránkách.

Také se předpokládá přijetí družstva na kralupské radnici, kde pan starosta Mgr. Petr Holeček předá děvčatům medaile za přeborníka kraje.

Družstvo také přivítá veškeré sponzorské příspěvky, jak na jeho činnost a vybavení (nové dresy, teplákové soupravy, tašky, zdravotní potřeby, reklamní předměty) při reprezentaci nejen Kralup, ale i České republiky a také na plánované mezinárodní turnaje v červnu ve Francii a v srpnu v Belgii a samozřejmě také hlavně na přebor republiky.