Jdi na obsah Jdi na menu
 


Minižačky na národním finále stříbrné !!!!!!

12. 5. 2008

Stříbrný konec sezóny minižaček

Starší minižákyně kralupského basketbalu se na konci své sezóny zúčastnily ve dnech 9.-11.5.2008 Národního finále starších minižaček v Kyjově, kde vybojovaly krásné druhé místo a přivezly stříbrnou medaili.

Děvčata prošla základní skupinou bez ztráty bodu, přesvědčivě porazila všechny soupeře, děvčata ze Žďáru nad Sázavou, Pelhřimova, domácí Kyjov za silné podpory jejich fanoušků a nakonec i Benešov. Bojovala tak v neděli o zlatou medaili s Gambrinusem Brno. Ještě v poločase kralupské basketbalistky vedly o jeden bod, ale pak jako by se zalekly velkého národního úspěchu, přestaly se soustředit a prohrály o 12 bodů, i když se v závěru snažily výsledek zvrátit. Možná bylo i znát, že ve druhé skupině bylo méně družstev, soupeř odehrál méně zápasů, a měl tak více fyzických sil. Padly slzičky, na tvářích děvčat se objevil smutek, trenéři museli děvčata značně podpořit a až později jim na vyhlášení došlo, o jaký úspěch se zasloužily svou basketbalovou dovedností. Svou hrou a bojovností potěšily své trénéry, Ing. Komárka, paní Martinu Moravcovou, kteří je po celou dobu velmi podporovali. Velké poděkování za úspěch na konci své minibasketbalové sezóny patří kapitánce Magdě Šlehoferové, a dále především Andree Procházkové, která často strhla celé družstvo k výborným výkonům. .Poděkování patří ostatním hráčkám družstva, neboť jde o kolektivní sport, a bez hráčské soustředěnnosti a snahy všech by se takového výkonu nemohlo dosáhnout, tedy konkrétní jména hráček úspěšného družstva: Michala Langová, Jana Kovaříková, Adéla Kohoutová, Michala Pokorná, Zuzana Spilková, Monika Vajnerová, Eliška Šimíková, Adéla Hurtíková, Anna Fuková, Barbora Šimková, Eliška Tintěrová, Kateřina Staňková, Michala Beránková a hlavně také JUDr. Ivaně Šlehoferové, která celou sezonu organizačně koordinovala. Posledních 6 jmenovaných hráček se zúčastní ještě i Festivalu v katagorii mladší minižákyně, který se koná za 14 dnů, budeme jim držet palce.

Hráčky převzaly medaili od starosty Kyjova a my se připojujeme k jeho slovům, kde jim poděkoval za krásné basketbalové výkony a popřál jim do dalších let žákovských soutěží hodně úspěchů.Vyhlašovaly se také nejlepší střelkyně turnaje a naše hráčky obsadily hned 1. dvě místa, na 1. místě byla Magda Šlehoferová s 68 nastřílenými body a hned za ní 2.místo bosadila Andrea Procházková s 67 nastřílenými body Poděkování patří též Městu Kralupy nad Vltavou a Středočeskému kraji, které dívky v basketbalu značně podporují a umožňují jim kvalitní přípravu i na mezinárodních soutěžích. Děkujeme též sponzorům a především rodičům za jejich podporu a přístup ke sportovním aktivitám dětí.

Děvčata se ted budou připravovat na zahraniční reperezentaci města Kralup, v červnu odjíždí na 10 dní do Francie, kde odehrají několik zápasů a v srpnu se zúčastní velkého mezinárodního turnaje v Belgii. V srpnu hráčky také čekají 2 soustředění, jedno na horách, které bude kondiční a druhé v Janově nad Nisou, kde proběhne technická příprava.Vybrané hráčky se také v červenci zúčastní HOOP CAMPU v Klatovech, kde bude jako hlavní trenér bývalý výborný basketbalista Jiří Zídek senior.