Jdi na obsah Jdi na menu
 


Basketbalistky a basketbalisti reprezentovali město Kralupy ve Francii

12. 7. 2009

Kralupské basketbalistky a basketbalisti reprezentovali město Kralupy ve Francii

 

 

Kralupské basketbalistky a basketbalisti  zastoupené družstvem žen „A“, mužů „A“  a mladších žákyň  a za doprovodu  starosty města Kralup Mgr. Petra Holečka, prezidentky  klubu Radany Hniličkové a trenérů jednotlivých družstev se na přelomu června a července zúčastnili  10-ti denního sportovně-reprezentačního zájezdu do partnerského města Banyulus s/m. Basketbalový klub udržuje s tímto  přímořských městem družbu již dlouhou řadu let. Klub byl přijat starostou města Banyulus a také starostou města Cerbere. Družstva se také zúčastnily basketbalového turnaje ve městě Ellne. Mladší žákyně podlehly v zápase  s výběrem Perpignanu  49:65. Družstvo bohužel  bylo oslabeno o zraněnou kapitánku Magdu Šlehoferovou, ale i přesto podalo pěkný výkon s družstvem, kde hrála děvčata i o 2 roky starší drželo krok až do 3. čtvrtiny zápasu. Nejlepšími střelkyněmi byly : Procházková Andrea 19 bodů, Štětková Iveta 12 bodů, Štětková Renata 13 bodů, Fuková Anna 4 body a Hurtíková s Langovou po 2 bodech. Družstvo žen také nebylo v kompletní sestavě, chybělo jim hodně zraněných hráček, tak muselo být doplněno o 2 mladší žákyně Andreu Procházkovou a Renatu Štětkovou. Družstvo žen se utkalo s družstvem  ST. Estene a i přes výborný střelecký výkon  Zity Čermákové prohrálo 66:77. Nejlepšími střelkyněmi byly : Čermáková Zita 24b., Procházková Andrea 10 b., Ernatová a Věšínová 9 bodů, Čermáková Anna 6 b. a Komárková Kamila 5 b. Do posledního zápasu natoupilo družstvo mužů „A“, které se utkalo s družstvem CANET. Muži také předvedli vyrovnaný výkon, ale bohužel v poslední čtvrtině se jim přestalo střelecky dařit a zápas také prohráli 63:75. Nejlepšími střelci byli : Rychtařík 12 b., Fíla 10 b., Karhan 9 b., Řenč  8 b., Žák 7 b., Truhlář 6 b., Štukbauer 5 b., Chlapec 4 b. a Vlk 3 b.

Po náročném turnajovém dni byl  uskutečněn celodenní výlet do Barcelony, kde kromě památek byl navštíven olympijský a fotbalový stadion.

BK Kralupy Junior děkuje městu za finanční podporu a těší se na další reprezentaci města Kralup na mezinárodních turnajích.


 

Náhledy fotografií ze složky Francie 2009