Jdi na obsah Jdi na menu
 


50 let ženského basketbalu v Kralupech

9. 6. 2008

Po pečlivých přípravách se konala v sobotu 7.6.2008 se ve sportovní hale Na Cukrovaru oslava 50 let založení ženského basketbalu (1958-2008).

Prezidentka klubu Radka Hniličková měla velké starosti pozvat všechny hráčky, jejich jména čerpala z kronik družstev, původních soupisek, a samozřejmě ze svých pamětí. Nakonec se podařilo pozvat 216 hráček, dostavilo se jich 127, což považujeme za dobrou účast.

Dokonce přijela i bývalá hráčka až z Kanárských ostrovů, z České republiky nejdále z Brna. Sešly se tady basketbalistky všech věkových kategorií (např. z jedné rodiny tu byla babička, dcera a vnučka), sešla se tady také 3x dvojčata.

Pozvání přijala také bývalá hráčka Kralup a Československé reprezentace Milena Jindrová a také bývalá reprezentantka a účastnice Olympijských her v Barceloně 1992 Martina Moravcová ( Liptáková), která se aktivně věnuje trénování našich mladých basketbalistek. Dohromady se za celé odpoledne v hale vystřídalo přes 300 lidí ( rodiče+děti+trenéři+hráčky, sponzoři atd.).

Oslava byla zahájena ve 14 hodin, kdy pronesla slavností uvítací řeč prezidentka klubu.

Poté sehrály zápas mezi sebou naše nejmladší naděje, teprve sedmi a osmi leté nejmladší minižákyně pod vedením trenérek Evy Komárkové, Jany Beránkové a Václavy Kocourkové, které oprávněně sklidily velký potlesk a obdiv za jejich basketbalové umění.

Od 15 hodin si změřily síly mezi sebou starší minižákyně a to pod vedením ing. Antonína Komárka, Martiny Moravcové, Renáty Procházkové a JUDr. Ivany Šlehoferové.

Jelikož pozvání přijalo i družební město Komárno, sehrál se poté exhibiční mezinárodní zápas smíšených družstev dvou gymnázií a to Dvořákovo víceleté gymnázium Kralupy ( hráčky ze sekundy - Šlehoferová, I. a R. Štětkovy, Šimíková, Kovaříková, Vajnerová a Spilková, které byly doplněny chlapci ze sekundy a hráčkami z primy Procházkovou a Hurtíkovou) a Gymnázium Ĺ. Šuleka.

V 16 hod. poděkovala prezidentka klubu spolu s místostarostkou Kralup Mgr. Šárkou Drobnou a předsedou sportovní komise při MěÚ Janem Špačkem Ing. Jaromírovi Čermákovi a slavnostně mu předali broušený basketbalový míč.

Ing. Jaromír Čermák byl zakladatelem ženského basketbalu v Kralupech nad Vltavou a od roku 1958 se aktivně věnuje trénování ženských složek a je také členem výboru basketbalového klubu. Jeho družstva dosáhla velkých úspěchů (viz článek historie kralupského basketbalu).

Poté následovalo společné hromadné focení hráček všech věkových generací a také focení po generacích. A od 18 hodin následovala volná zábava až do nočních hodin. Děkujeme Městu Kralupy za podporu při našich sportovních činností.

Informace a fotogalerii basketbalového klubu můžete nalézt na našich internetových stránkách www.bkkralupyjunior.estranky.cz