Druhé místo na mistrovství republiky veteránů!

Druhé místo na mistrovství republiky veteránů!
24.5.2024 09:23

Bývalé kralupské hráčky mají basketbal stále v krvi: Z mistrovství republiky veteránů přivezly druhé místo.

V tomto složení se sešly naposledy před více než dvaceti lety. Talent, týmovost a především sehranost se ale nezapomíná. Bývalé hráčky basketbalu, které v minulosti ovládaly nejvyšší republikové soutěže, si podmanily také veteránský turnaj.

Za vším stála touha si znovu zahrát, sejít se a samozřejmě se také pobavit. Slovo dalo slovo a osm statečných v čele s Terezitou Čermákovou, jež dámy dlouhé roky trénovala, odjelo do Klatov. Zde se konal ve dnech 17.-19. 5. již osmnáctý ročník MČR veteránů.

Po dvaceti letech spolu na hřišti

Před odjezdem na turnaj se ženy párkrát sešly v kralupské hale, která byla kdysi jejich druhým domovem. Po dvaceti letech však do Klatov odjížděly s pocitem, že je důležité se zúčastnit a především přežít. Navíc jim ze zdravotních důvodů odpadly spoluhráčky. Mnohaleté zkušenosti a týmovost se však na hřišti ihned projevily a přesto, že ‚‚Kralupačky” úvodní zápas s Jizerskými střelami prohrály, hlavy nesvěsily a do dalších bojů šly s velkým nasazením.

Příští rok to bude zlato

Během turnaje častokrát poslouchaly, že je neuvěřitelné, jak jsou sehrané a na hřišti se vidí. To zasloužilé ‚‚matky na tahu” samozřejmě potěšilo a první zápas byl i tím posledním, jenž na turnaji prohrály. Nakonec v Klatovech vybojovaly krásné druhé místo v kategorii 35+. Mimo skvělých nejen sportovních zážitků si také odvezly odhodlanost, že příští rok zaútočí rovnou na zlato. Takže až v kralupské hale uvidíte lítat po hřišti nezastavitelné střely, vězte, že to jsou bývalé ligové hráčky, které i po letech reprezentují naše město na nejvyšší úrovni.

Foto Klatovy